Aktualności

Dbamy o jakość powietrza podczas wizyt

Drogi Pacjencie,

podczas Twojej wizyty dbamy o odpowiednią jakość powietrza w gabinecie. Stosujemy certyfikowane lampy przepływowe, posiadające atest PZH.

Lampa przepływowa UV-C Sterilon Flow 72 W.

Lampa bakteriobójcza #NVBE-60 P.

  • https://ultraviolsklep.pl/wgrane-pliki/nbve_pl_10_2018.pdf

 

Lamy te, wykorzystując światło ultrafioletowe (UV-C), są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnych usunąć z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby. Prowadzona w sposób stały dezynfekcja i filtracja powietrza jest jednym ze skutecznych sposobów minimalizowania, a nawet niszczenia wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu.
Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UV-C nie wydostaje się na zewnątrz lampy, dzięki czemu może ona być wykorzystywana w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie zdezynfekować powietrze w obecności ludzi.

Dlatego personel medyczny Stomatologia Tomasz Sak, przestrzega wdrożonych procedur opracowanych dla standardów dezynfekcji powietrza w gabinetach w walce z SARS-CoV-2.

 

Promieniowanie UV-C, jako sposób eliminacji wirusa SARS-CoV-2, rekomendowane jest też przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) i Główny Inspektorat Sanitarny.

#dezynfekcjapowietrza #ultraviol #uvc #oddychajzdrowo #bezpieczeństwo