Stomatologia dziecięca

Stomatolog dziecięcy

Stomatolog dziecięcy specjalizuje się w działaniach związanych z profilaktyką oraz leczeniem uzębienia realizowanych w ramach szerokorozumianej stomatologii dziecięcej. 

Stomatologia dziecięca i wieku rozwojowego (pedodoncja) obejmuje profesjonalną opieką stomatologiczną dzieci już od najmłodszych lat aż do pełnoletności.m Wiemy jak ważne jest zachęcenie dzieci do higieny jamy ustnej. Pomagamy małym pacjentom i ich rodzicom w nauce i kontrolowaniu prawidłowego mycia zębów i motywujemy do regularnych wizyt stomatologicznych.

 

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego kształtuje późniejsze nastawienie do odwiedzin w gabinecie stomatologicznym, dlatego właściwe przygotowanie daje nam szansę na sukces we współpracy z małym pacjentem. Stąd istotne są wizyty adaptacyjne, które powinny odbyć się między 6 a 12 miesiącem życia (gdy pojawią się pierwsze zęby – głównie w celach edukacyjnych). Nie później jednak niż przed ukończeniem 2 lat. Jest to możliwość oswojenia dziecka z gabinetem w formie zabawy i w przyjaznej atmosferze.

 

Dbałość o stan zębów mlecznych ma kluczowy wpływ na wygląd i zdrowie uzębienia przez resztę życia. Próchnica zębów mlecznych to bardzo aktywny i szybko postępujący proces, dlatego rodzice podczas kontroli szczotkowania powinni obserwować uzębienie swoich dzieci.Stomatolog dziecięcy pomoże również wtedy gdy zauważymy pierwsze niepokojące objawy, które będzie można od razu skonsultować i w razie potrzeby podjąć odpowiednie działania. Nieleczone ubytki mogą prowadzić do stanów zapalnych, przedwczesnej utraty zębów skutkującej często wadami zgryzu.

Zobacz cennik

Stomatolog dziecięcy – powierz opiekę nad uzębieniem swojego dziecka specjaliście

Zatrudniony w Naszej Klinice w Warszawie stomatolog dziecięcy to wysoko wykwalifikowany specjalista o przyjemnym usposobieniu. Z łatwością zjednuje sobie Małych Pacjentów, dzięki czemu wizyty w jego gabinecie są przyjemne, a leczenie przebiega bez niepotrzebnego strachu i stresu. W trosce o dobro swoich Pacjentów nasz stomatolog dziecięcy nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe – zarówno w zakresie poszerzania wiedzy z obszaru pedodoncji, jak i wzbogacania warsztatu technicznego o nowoczesne metody leczenia. Dzięki temu, niezależnie od sytuacji Małym Pacjentom oraz ich rodzicom możemy zagwarantować najoptymalniejsze, a zarazem najbardziej skuteczne formy leczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pacjentom po dokładnym badaniu w zależności od potrzeb możemy zaoferować:

  • lakierowanie zębów (fluoryzacja)
  • lakowanie inaczej uszczelnianie bruzd i szczelin
  • leczenie zębów mlecznych
  • leczenie zębów stałych
  • zaopatrywanie zębów po urazach
  • leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej
  • leczenie dzieci/zabiegi u dzieci z zastosowaniem sedacji wziewnej (gazu rozweselającego).

 

Do skorzystania z opieki stomatologa dziecięcego zachęcamy pacjentów z terenu całej Warszawy. W szczególności z dzielnicy Ursynów, gdzie zlokalizowana jest Nasza Klinika. Wykorzystanie sedacji pozwala na ograniczenie lęku podczas wizyty u stomatologa. Proces polega na wdychaniu przez maseczkę bezwonnego gazu – mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. To w pełni bezpieczna metoda, na którą doskonale reagują nasi Mali Pacjenci. Wszystkim dzieciom zapewniamy w naszym gabinecie kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. Zakres leczenia lub działań profilaktycznych zawsze dopasowujemy do potrzeb Małego Pacjenta, przykładając najwyższą wagę do jego dobrego samopoczucia. Do skorzystania z opieki stomatologa dziecięcego zachęcamy pacjentów z terenu całej Warszawy. W szczególności z dzielnicy Ursynów, gdzie zlokalizowana jest Nasza Klinika.

FORMULARZ KONTAKTOWY

hCaptcha