Protetyka

Protetyka stomatologiczna

protetyka UrsynówProtetyka to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych, które uległy zaburzeniu w wyniku utraty zębów naturalnych lub ich masowego uszkodzenia. W tym celu lekarz protetyk wykorzystuje uzupełnienia protetyczne. Wbrew obiegowej opinii protetyka nie jest działem stomatologii skierowanym wyłącznie do osób starszych.
Dzięki leczeniu protetycznemu możliwe jest uzupełnienie pojedynczego braku zębowego jak i pełnej odbudowy utraconych zębów. Utrata nawet jednego zęba prowadzi do wielu zaburzeń takich jak: przesuwania się zębów sąsiadujących, zaniku kości i dziąseł w miejscu w którym powstała luka. Następstwem są bóle głowy lub stawu skroniowo-żuchwowego, stany zapalne a nawet utrata kolejnych zębów.
Dlatego jeśli straciłeś ząb lub masz więcej ubytków nie czekaj. Ubytki zębowe należy uzupełnić możliwie jak najszybciej.

A może jesteś niezadowolony z koloru lub kształtu?

Protetyka to także dział szeroko rozumianej stomatologii estetycznej, której zadaniem jest poprawa estetyki uśmiechu przy jednoczesnej poprawie stanu zdrowia pacjenta. Klinika STOMATOLOGIA Tomasz Sak w Warszawie stosuje najnowsze rozwiązania: wirtualne projektowanie uśmiechu, korony pełnoceramiczne i licówki, dzięki czemu jesteśmy w stanie przywrócić naturalnie piękny wygląd Twojego uzębienia. Oferujemy również wybielanie zębów Ursynów i Mokotów, chociaż oczywiście obsługujemy klientów niezależnie skąd do nas trafią.

Protetyka Warszawa Mokotów, Ursynów

Pacjentów zainteresowanych leczeniem protetycznym zapraszamy do Kliniki STOMATOLOGIA Tomasz Sak w Warszawie. Leczenie w każdym przypadku rozpoczynamy od rozmowy z pacjentem, przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu. Następnie na podstawie modeli diagnostycznych lekarz protetyk dokonuje analizy oraz przygotowuje indywidualny plan leczenia.

W naszej Klinice lekarz protetyk korzysta wyłącznie z wysokiej jakości rozwiązań – uzupełnień protetycznych markowych producentów, a także koron pełnoceramicznych i licówek. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu oraz sprawdzonych technologii.

Zależnie od potrzeb oraz oczekiwań pacjentów protetyka ma do zaoferowania szeroki wachlarz uzupełnień protetycznych. Standardowo uzupełnienia protetyczne dzielimy na:

Stałe:

  • Wkłady, nakłady koronowe typu Inlay/Onlay
  • Wkłady koronowo-korzeniowe
  • Korony
  • Mosty
  • Licówki

Ruchome:

  • Protezy szkieletowe
  • Protezy częściowe
  • Protezy całkowite
  • Protezy typu overdenture
  • Protezy tzw. kombinowane

Kompleksowe leczenie stomatologiczne : endodoncja, ortodoncja, wybielanie zębów Ursynów, protetyka.

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć i przeczytać opis.

Przykład prostej poprawy estetyki i harmonii uśmiechu z zastosowaniem czterech licówek.

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć i przeczytać opis.

Uzupełnienie licznych braków z jednoczesnym przywróceniem funkcji i estetyki. Zastosowano korony, mosty i licówki czyli uzupełnienia stałe na zachowanych jeszcze zębach.

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć i przeczytać opis.

Utrata zębów i znacznej części tkanek (dziąsła i kości) szczęki w wyniku urazu/wypadku. Zastosowano kompleksowe leczenie implantologiczno – protetyczne.

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć i przeczytać opis.