Dbamy o jakość powietrza podczas wizyt.

Drogi Pacjencie,
podczas Twojej wizyty dbamy o odpowiednią jakość powietrza w gabinecie. Stosujemy certyfikowane lampy przepływowe, posiadające atest PZH.

• Lampa przepływowa UV-C Sterilon Flow 72 W.
https://sterilon.pl/pl/p/UV-C-STERILON-FLOW-72W-DWUFUNKCYJNY/47
• Lampa bakteriobójcza #NVBE-60 P.
https://ultraviolsklep.pl/wgrane-pliki/nbve_pl_10_2018.pdf

Lamy te, wykorzystując światło ultrafioletowe (UV-C), są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnych usunąć z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby.
Prowadzona w sposób stały dezynfekcja i filtracja powietrza jest jednym ze skutecznych sposobów minimalizowania, a nawet niszczenia wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu.
Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UV-C nie wydostaje się na zewnątrz lampy, dzięki czemu może ona być wykorzystywana w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie zdezynfekować powietrze w obecności ludzi.

https://sterilon.pl/pl/n/2

Dlatego personel medyczny Stomatologia Tomasz Sak, przestrzega wdrożonych procedur opracowanych dla standardów dezynfekcji powietrza w gabinetach w walce z SARS-CoV-2.

Promieniowanie UV-C, jako sposób eliminacji wirusa SARS-CoV-2, rekomendowane jest też przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) i Główny Inspektorat Sanitarny.
#dezynfekcjapowietrza #ultraviol #uvc #oddychajzdrowo #bezpieczeństwo